Rybnicki Klub Nordic Walking.

Rybnicki Klub Nordic Walking powstał 2 lutego 2016 roku i pewnie, to nie przypadek, że właśnie 2 lutego wypda... Dzień Świtaka!
Jesteśmy Klubem Sportowym działającym w formie stowarzyszenia wpisanego do ewidencji Prezydenta Miasta Rybnika. Nasza organizacja powstała dzięki zaangażowaniu kilku miłośników chodzenia z kijami. A wszystko zaczęło się od Akademii Nordic Walking, które były i są nadal organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku.

Na początku klub kojarzony był mocno z aktywnością sportową. Tym bardziej, że klubowicze wywalczyli wiele tytułów sportowych w rywalizacjach indywidualnych oraz drużynowych - oczywiście związanych z nordic walking. 

Mamy klubowiczów, z tytułami Wicemistrzów Polski, Pucharu Polski czy Pucharu Świata a drużynowo 3 miejsce na VI Sztafetowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie - Sztafeta Kobieca (2017).

Następnie przekształciliśmy się w grupę rekreacyjną, dla której spędzanie wolnego czasu na łonie natury w świetnym towarzystwie jest bardzo ważne.

To oraz fakt, że nasi klubowicze lubią różne aktywności, spowodowało, że w bardzo szybkim czasie powstały w RKNW:
- sekcja nordic walking;
- sekcja rowerowa;
- sekcja górska, trekkingowa;
- sekcja biegowa.

Staramy się prowadzić cykliczne zajęcia i spotykamy się dwa razy w tygodniu: w środy najczęściej o godzinie 18:00 oraz w soboty najczęściej o godzinie 10:00. Szczegóły naszych zajęć oraz bieżący harmonogram w naszym KALENDARZU.
Aktualny skład ZARZĄDU:
Prezes - Paweł Mitura-Zielonka
Wiceprezes - Bernard Styrc
Skarbnik - Anna Tramś
Henryk Dudzik - Czonek Zarządu
Marian Łódtka - Członek Zarządu
Aktualny skład KOMISJI REWIZYJNEJ:
Monika Fritz-Gawlik - Przewodnicząca
Janusz Dziubak - Zastępca Przewodniczącego
Marta Lampart - Sekretarz

RYBNICKI KLUB NORDIC WALKING - STATUT >>>

Copyright (c)2022, All Rights Reserved - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

PODCHODY.PL - agencja eventowo-reklamowa